Nieokiełznany sen nocy letniej

Małgorzata Czyńska Tekst: Małgorzata CzyńskaPo ubiegłorocznej retrospektywnej wystawie w bielskiej BWA Krzysztof Kokoryn znowu dostał do dyspozycji przestrzeń, która pozwoliła mu zaszaleć. Tym razem na Słowacji, w Liptowskim Mikulaszu, w Galerii Michala Bohuna.

Krzysztof Kokoryn
Krzysztof Kokoryn Krzysztof Kokoryn Krzysztof Kokoryn

Na dwa letnie miesiące na 470 m kw galerii zasadził las obrazów. Widzowie zaczynali zwiedzanie wystawy od wejścia w las soczyście zielonych drzew, a kończyli w lesie jesiennym, czerwonym.

Krzysztof Kokoryn

Cykl czerwonych pejzaży leśnych zatytułowany Kalamita (to nazwa jednego z tatrzańskich huraganów) Kokoryn przygotował specjalnie na słowacką wystawę. Nieokiełznany sen nocy letniej artysty nie byłby jednak pełny bez jego ulubionych zwierząt i muzyków.

Krzysztof Kokoryn

Charakterystyczny dla Kokoryna dobór tematów, horror vacui linii, kolorów i motywów jest jak optymistyczny powiew, a może i huragan dobrego malarstwa.

Krzysztof Kokoryn

Wystawa malarstwa Krzysztofa Kokoryna Nieokiełznany sen nocy letniej w Liptowskim Mikulaszu na Słowacji pokazano w ramach międzynarodowej współpracy Muzeum w Bielsku – Białej i tutejszej Galerii Petra Michala Bohuna.

Termin wystawy: 15 maja - 15 lipca 2009Wybrane prace

zobacz wszystkie