Pozytywne wibracje

Małgorzata Czyńska Tekst: Małgorzata CzyńskaGitarzyści i bębniarze, dzikie zwierzęta, zielona trawka i splątane gaje, a do tego niezła ilość alkoholu (a raczej wspomnienie po nim) – flaszki z kolorowymi nalepkami i energetyczna porcja muzyki. Tak pełnego przeglądu twórczości Krzysztofa Kokoryna chyba jeszcze nie było – w lipcu 2008 roku Galeria BWA w Bielsku – Białej zaprezentowała całe spektrum działalności artysty.

Krzysztof Kokoryn
Krzysztof Kokoryn Krzysztof Kokoryn Krzysztof Kokoryn

Wielka sala zawieszona obrazami jest jak radosna przejażdżka po jego ulubionych motywach – jak zwykle u Kokoryna jest i egzotyka i swojskie klimaty. Do podziwiania cykle: Zwierzaki (od rodzimych kotów i jeleni po krokodyle i nosorożce), 11 obrazów na temat muzyki i tańca wg Księdza Tischnera, Krzaki i Flaszki. Poza tym: projekty okładek płyt, ilustracje książkowe, i filmy animowane: bajki dla dzieci, reklamy o tematyce społecznej, wideoklipy (głównie do utworów Voo Voo). Trochę satyry, ale bez zjadliwości, bo ten artysta woli ironię z pobłażliwym przymrużeniem oka.

Szczególnym bonusem dla fanów talentu Kokoryna jest kilka najnowszych filmów – zapisy powstawania obrazów. Kokoryn w pracowni czyli czysty power i odlot.

Wystawa jest wyróżnieniem przyznanym artyście przez dyrektorkę Galerii Bielskiej BWA Agatę Smalcerz, jako najciekawszemu uczestnikowi Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych w Bielsku-Białej (2007).


pobierz VIDEO 1

pobierz VIDEO 2

pobierz VIDEO 3

pobierz VIDEO 4Wybrane prace

zobacz wszystkie